NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Nemeskürty István Tanárképző Kar

Mire jó, mire való az egyetem?

Az egyetem ezeréves eszménye és jövőképe címmel szervezett közös konferenciát a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Nemeskürty István Tanárképző Kara (NITK), a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Tanuláskutató Intézete (TI) és a Professzorok Batthyány Köre november 8-án, a Ludovika Főépület Széchenyi Dísztermében.

Szegedi László, az NKE oktatási rektorhelyettese megnyitóbeszédében kifejtette, szimbolikus épp az NKE-n konferenciát tartani az egyetemek értékéről, mai szerepéről vagy a modern technológiák felhasználásáról, hiszen az NKE, ahogyan jogelődintézményei is, elkötelezetten képviseli a modern egyetem eszméjét.

A magyar egyetemek a nemzet erősödésének, fellegváraként és bástyájaként működnek – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter az eseményen. Hozzátette, a sikeres modellváltással a magyar felsőoktatás új pályára állt, növekedett a hallgatók száma, többen választják a természettudományi-technológiai szakterületeket (STEM), továbbá emelkedett és javult a tudományos publikációk száma és színvonala is.

Az MCC az egyetemek és a közoktatás szövetségese, hiszen a Kárpát-medence legtehetségesebb diákjait keresi azért, hogy utánpótlást biztosítson a nemzetnek – mondta köszöntőjében Lánczi Péter, az MCC főigazgató-helyettese.

Kulcskérdéssé vált a tömegoktatás és az elitképzés egyensúlya, illetve a digitális eszközök használata az egyetemen, utóbbi módszertanának kidolgozása még előttünk áll – hangsúlyozta Szabó Csaba Attila, a Professzorok Batthyány Körének titkára.

A konferenciáról bővebben az egyetem tudományos portálján, a ludovika.hu cikkében olvashat.

 

Szöveg: Sarnyai Tibor

Fotó: Szilágyi Dénes